Stowarzyszenie ARID jest partnerem w nowym projekcie Erasmus+ zatytułowanym „SoEngage+”. Projekt jest kontynuacją niedawno zakończonego projektu pt. „SoEngage”.

Ogólnym celem SoEngage Plus jest wspieranie rolników w zdobywaniu wiedzy o rolnictwie społecznym i angażowaniu się w nie oraz promowanie wsparcia ich gospodarstw społecznych .

Celem jest zainspirowanie rolników do angażowania innych w rolnictwo społeczne poprzez udostępnianie podcastów i filmów wideo przedstawiających przykłady najlepszych praktyk gospodarstw społecznych z innych regionów, których celem jest generowania pomysłów, które można zaadaptować i przenieść na ich gospodarstwo.

Rolnictwo społeczne, znane również jako rolnictwo opiekuńcze lub rolnictwo dla zdrowia, to innowacyjna wielofunkcyjna działalność, która oferuje rolnikom możliwość wykorzystania ich wiedzy rolniczej i zasobów do promowania integracji, wsparcia społeczności, rehabilitacji, włączenia społecznego, edukacji i usług socjalnych z korzyścią dla przedsiębiorczości i ekonomii. . Gospodarstwo pozostaje gospodarstwem rolnym, w którym osoby potrzebujące wsparcia mogą czerpać korzyści z udziału w działalności rolniczej w środowisku nieklinicznym.

Więcej informacji na: www.soengage.eu