TUM

Uniwersytet Techniczny w  Monachium (TUM) to wysoko notowany na arenie międzynarodowej i jeden z najlepszych uniwersytetów w Niemczech i Europie. 13 wydziałów i główne instytucje badawcze TUM są rozmieszczone w trzech głównych kampusach w Bawarii: Monachium, Garching i Weihenstephan.

Szkoła Nauk Przyrodniczych TUM w Weihenstephan (WZW) znajdująca się na obrzeżach najstarszego bawarskiego miasta z piękną architekturą, rozwinęła się z długiej historii nauk rolniczych i piwowarskich. Z personelem naukowym w liczbie ponad 90 profesorów, kampus ten ma największy wydział we wszystkich kampusach TUM.

Katedra Ekonomiki Ogrodnictwa i Kształtowania Krajobrazu zajmuje się badaniami kwestii ekonomii i zarządzania jako wyborów w świecie wielu alternatyw i ograniczonych zasobów. Ludzka pomysłowość, badania i rozwój, a także innowacje i procesy adaptacyjne przyczyniają się do rozwoju nowych zasobów i alternatywnych sposobów działania. Badane są zagadnienia dotyczące zadań zarządzania i wyborów ekonomicznych w ogrodnictwie, architekturze krajobrazu i szerszych ramach rolnictwa i instytucji społecznych.